Dzisiaj jest: Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon  
 
 
SERWIS ZDALNY SERWIS ZDALNY


statystyka


ELZAB OMEGA

OMEGA
Fiskalna drukarka paragonów.
Doskonale sprawdza się zarówno w małych, średnich jak i dużych placówkach handlowych.

Podłączenie drukarki fiskalnej do używanego w placówce handlowej komputera, obsługującego sprzedaż towarów i usług, pozwala w prosty sposób spełnić wymagania Ministerstwa Finansów dotyczące obowiązku rejestracji sprzedaży detalicznej za pomocą kas rejestrujących. Drukarka ELZAB Omega współpracuje z wieloma popularnymi na rynku programami zapewniając poprawną komunikację pod DOS, WIN95, 98, 2000, XP, WIN NT, UNIX/ LINUX.

Posiada cichy i szybki, termiczny mechanizm wydruku paragonów. Łatwy i szybki dostęp do mechanizmów drukujących pozwala na szybką i prostą wymianę papieru. Obudowa drukarki posiada zamek zabezpieczający dostęp osób niepowołanych do mechanizmów drukujących i papieru.

Drukarka ELZAB Omega wyposażona jest w jeden wyświetlacz klienta (LED, 9-cyfrowy z wyświetlanymi napisami "RAZEM", "RESZTA"). Wyświetlacz dla klienta umieszczono pod pokrywą, co zabezpiecza go przed przypadkowym uszkodzeniem. Istnieje możliwość ustawienia wyświetlacza dla klienta w trzech pozycjach (z lewej, z przodu i z prawej strony drukarki), tak aby niezależnie od układu stanowiska kasowego był on zawsze widoczny dla klienta.

W drukarkach fiskalnych nie zachodzi konieczność posługiwania się wyświetlaczem dla kasjera, gdyż kasjer dokonując operacji posługuje się monitorem komputera, do którego jest podłączona drukarka. W drukarce ELZAB Omega nie zastosowano więc odrębnego wyświetlacza dla kasjera, gdyż takie rozwiązanie nie jest konieczne oraz kłóciłoby się z bardzo zwartą i charakterystyczną konstrukcją drukarki, która odpowiada najwyższym standardom ergonomii.

Wbudowane akumulatory gwarantują pracę drukarki przy braku zasilania zewnętrznego przez długi czas i wydruk minimum 6000 linii paragonu.

Drukarka ELZAB Omega drukuje wszystkie raporty fiskalne (dobowe, miesięczne oraz okresowe), zgodnie z wymogami polskiego prawa fiskalnego. Drukarka ma możliwość druku raportów również w trybie autonomicznym (off-line).

Do ELZAB Omegi można podłączyć szufladę na pieniądze (zalecana szuflada z rodziny ELZAB Gamma, które dostępne są w różnych wymiarach tak aby optymalnie dopasować je do posiadanego miejsca w punkcie sprzedaży).

Na popularność drukarki ELZAB Omega mają wpływ przede wszystkim:
  • niezawodność, potwierdzona rosnącym gronem użytkowników, w tym także instytucjonalnych - największymi odbiorcami drukarek Omega są: sieć salonów prasowych KOLPORTER, sieć supermarketów EDEKA, stacje PKN ORLEN,
  • kształt, który umożliwia zgrabne skomponowanie urządzenia na ograniczonej powierzchni lady sklepowej, aptecznej, czy restauracyjnej,
  • oryginalność zastosowanych koncepcji wzorniczych - urządzenie ma schowany wyświetlacz, element który w innych drukarkach najczęściej przeszkadza w obsłudze przy podawaniu towarów lub pieniędzy i często jest przekręcany przez klientów, a przy zwartej budowie drukarek wyświetlacz najczęściej umieszczony jest na krótkim wysięgniku i bynajmniej nie ułatwia klientowi odczytu komunikatów. Zastosowany w Omedze wyświetlacz jest umiejscowiony na górnej, skierowanej do klienta ścianie drukarki a jego umiejscowienie można zmieniać w zależności od potrzeb. Lepiej sprawdza się w słabym oświetleniu zewnętrznym i jest czytelniejszy dla klientów,
  • zapewnienie współpracy z drukarką Omega przez najpopularniejsze w Polsce oprogramowanie do obsługi sprzedaży w placówkach handlowych i aptekach,
  • bardzo dobra opinia o instalowanych od 1995 roku drukarkach fiskalnych produkcji ELZAB S.A.

DANE TECHNICZNE DRUKARKI FISKALNEJ ELZAB OMEGA:


Ilość PLU 110 000
Stawki VAT 7
Mechanizm drukujący 2 mechanizmy termiczne, papier o szerokości 57+1 mm, 40 znaków w wierszu, prędkość druku 15 linii/ sek.
Wyświetlacz klienta LED, 9-cyfrowy z wyświetlanymi napisami "RAZEM", "RESZTA"
Gniazda
  • zasilania
  • komunikacji z PC (RS 232) - DSUB-9
  • szuflady na pieniądze typu RJ oraz MINI JACK
Sterowanie przez moduł fiskalny, sekwencjami kodów sterujacych z poziomu aplikacji, biblioteka programisty http://www.elzab.com.pl/ftp
Zasilanie z zewnętrznego zasilacza lub z akumulatora wewnętrznego 2 x 1,2 Ah / 6 V
Waga 2,5 kg
Wymiary 236mm x 220mm x 164mm (szer. x glęb. x wys.)
Wyposażenie dodatkowe szuflada na pieniądze ELZAB Gamma